Ferrari 360 Modena Martini 1

Ferrari 360 Modena Martini

Jakiś czas temu prezentowaliśmy na naszych łamach gorącą sesję trzech Ferrari 360 Modena Martini, które wezmą udział w tegorocznej edycji imprezy Rage Race. Najwyższa pora by bliżej przedstawić te samochody, a opowie nam o nich Maciej Kowalczyk, jeden z organizatorów Rage Race.

Witaj Maćku! Od tegorocznej edycji Rage Race dzieli nas już praktycznie miesiąc, a więc nie mógłbym zapytać o przebieg przygotowań do imprezy…

Witaj Karol, dziękuje za zaproszenie do tej rozmowy. Przygotowania do Rage-Race podobnie jak w zeszłym roku mogę podzielić na 3 etapy. W pierwszym się wszystko planuje, budżetuje, wycenia, szkicuje, potem przychodzi czas na rozmowy z partnerami i ocena możliwości jakie będziemy mieli w danej edycji i w końcu najprzyjemniejsza część kiedy zaczynają zgłaszać się załogi, poznajemy masę ciekawych ludzi, w większości niesamowite osobowości, wtedy zaczyna się bal… Same przygotowania natomiast idą zgodnie z planem. To będzie jedna z najbarwniejszych imprez motoryzacyjnych tego lata. Bez względu na pogodę, wiatr, czy trzęsienie ziemi, damy popalić zarówno uczestnikom jak i publiczności.

Ferrari 360 Modena Martini – Rage Race

Ferrari 360 Modena Martini 2

Rage Race odbywa się już po raz drugi i po raz kolejny będziemy mieli okazję spotkać najciekawsze samochody jakie przemieszczają się po ulicach polskich miast. Pierwszym „newsem” była zapowiedź Ultimy GTR, kilka tygodni później dobiegła nas informacja o pojawieniu się Ferrari 360 Modena, i żeby tego było jeszcze mało – w ilości.. trzech sztuk! Przybliżysz nam szczegóły udziału Ferrari w Rage Race 2008?

Ferrari do tej pory mamy zgłoszone 3 sztuki, wszystkie pochodzą ze stajni naszego partnera Martini i również wszystkie wezmą udział w Rage-Race 2008. Wszystkie 3 sztuki to Modeny 360, w tym jedna to wersja „odciążona” z niewielkimi modyfikacjami do szybszej i bardziej agresywnej jazdy. Możecie być pewni że dadzą popis podczas Rage-Race’u i będą jedną z większych atrakcji tej imprezy.

Ferrari 360 Modena Martini 3

Czy na dzień dzisiejszy możesz już zdradzić kto usiądzie za kierownicą tych trzech Ferrari podczas Rage Race?

Myślę że mogę na razie zdradzić informację że kierowcami będą znane osoby ze świata business’u, reklamy i mediów, wszystkie ściśle związane z Martini. Poczekajcie aż zobaczycie je na starcie, będą nie do poznania, a ryk 3 silników Ferrari z pewnością zjeży włos na ciele nie jednego fana motoryzacji.

Wiem że miałeś okazję jeździć Ferrari 360 Modena – podzielisz się z nami wrażeniami z jazdy tym samochodem?

To na pewno nie jest samochód! Ciężko powiedzieć czy kiedy trzymasz rękę na klamce, to czy drżenie w nadgarstku jest związane z wyśmienitym marketingiem tej marki i budowaną wokół niej legendą, czy uśpione konie mechaniczne, które boisz się obudzić nieostrożnym ruchem 🙂

Ferrari 360 Modena Martini 4

To jak połączenie batmobil’a, pocisku i wehikułu czasu. Tak się czujesz siedząc w środku w pełnym kuble, z czarnym koniem na białym tle na kierownicy, mówiący „ostrożnie Bracie” i drzemiąca moc pod pedałem. To jak trzymać w ręku pistolet załadowany doom-doom’ami. Przebija wszystko!

A jeśli miałbyś wybrać jedną rzecz, która najbardziej urzeka Cię w tym samochodzie to byłaby to…

Hahaha.. ciężko powiedzieć. Opinie na temat tych egzotyków bywają różne. Przewiozłem kolegę Lambo Gallardo, ten wysiadając stwierdził że w tym aucie jest jak w „murzyńskiej chacie”. Jedni nastawiają się na komfort i prestiż, inni za to są w stanie przetrzymać twarde zwieszenie i „permanentną pląsawicę organów” dla prestiżu samego w sobie i to w pełnej okazałości. Mnie urzekła chyba najbardziej sama idea posiadania Ferrari. Zapytaj wybranego przez siebie człowieka, który ma już prawie wszystko co dla niego jest największym wyznacznikiem klasy. Większość odpowie Ferrari. Może nie podobać się komuś dźwięk silnika, lub powie ktoś „to raptem 3,6 pojemności” – ale marketingowo jest to majstersztyk!!!

Ferrari 360 Modena Martini 5

Czy poza Rage Race, samochody pojawią się również na jakichś innych imprezach w tym sezonie?

Samochody zostały oklejone w Martini Rage-Race dla celów wspólnej akcji promocyjnej i będą prezentować swoje walory do marca '2009 w kolejnych miastach Polski. Nie będą występować w innych imprezach, będą natomiast doskonale widoczne od maja do końca czerwca w Krakowie, przez wakacje (lipiec, sierpień) nad morzem, potem w kolejnych dużych miastach Polski, w tym m.in. w listopadzie będą cieszyć oczy mieszkańców Warszawy.

Ferrari 360 Modena Martini 6

Na koniec tego wywiadu powróćmy jeszcze do Rage Race – wiemy już o udziale Ferrari 360 Modena, Ultima GTR.. czy zapowiadają się jeszcze jakieś niespodzianki?

Niespodzianek będzie wbród (śmiech) i stąd moja pewność że będzie to jedna z najbardziej kolorowych imprez tego roku na scenie motoryzacyjnej. Będzie się działo wiele: od wyścigów samolotu z samochodami uczestników, przez parkowanie TIR’em, loty poduszkowcami, zadania na skuterach wodnych, ślizgi przy 50km/h na brzuchu po wodzie, i wieeeele innych!

Zapowiadają się również doskonałe auta: Mercedesy SL L65 AMG, CLK 63 AMG, ART CLS GTR, AUDI RS4, S5, Corvette’y, Lancer’y X, cała gama Porsche i wiele nietypowych samochodów, które są naszymi smaczkami i które pokażemy dopiero na krótko przed startem.

Ferrari 360 Modena Martini 7

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *