Ferrari F355 Challenge 1

Ferrari F355 Challenge – Trax Racing

Po raz pierwszy na naszych łamach pojawia się prezentacja Ferrari – a jest nim model F355 Challenge. Co ciekawe samochód znajdujący się w naszym kraju, a to za sprawą Trax Racing. Jak doszło do tego że ten samochód trafił pod skrzydła Trax Racing?

Od 3 lat serwisujemy dwie Lancie Delty Integrale w Wyścigowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. Po zdobyciu Mistrzostwa Polski w swojej klasie do 3500cm3 i wicemistrzostwa w klasyfikacji generalnej przyszedł czas na mocniejsze i szybsze auto. Ferrari dlatego, że kierowcy pochodzą z Włoch ,a kwintesencją sportów samochodowych jest właśnie ta włoska marka. Jest to jedno z dwóch Ferrari które będziemy serwisować od przyszłego sezonu. Ferrari jest własnością zespołu wyścigowego NoStress Motorsport składającego się z Trax Racing i włoskiego G&G Motorsport, w którym jeździ 6 włoskich kierowców.

Ferrari F355 Challenge 2

Ferrari F355 Challenge

Wiem że dotychczasowa historia tego samochodu również była dosyć ciekawa…

Ferrari F355 Challenge jest to wersja z wyścigowego pucharu tego modelu odbywającego sie we Włoszech od 1998r. Nieznacznie różni się od wersji seryjnej, we wnęrzu nie znajdziemy wygodnych kremowych skór tylko klatkę bezpieczeństwa OMP z homologacją FIA, kevlarowy „kubełek” Sparco, kierownice Luisi, system gaśniczy OMP oraz carbonowe wykończenia wnętrza jak boczki drzwi. Z zewnątrz bardzo wyraźnie rzuca sie w oczy regulowany carbonowy spoiler na tylnej klapie. Układ hamulcowy został zaadoptowany z Ferrari F40, zawieszenie to wyścigowy Sachs. Auto jeździ na 18 calowych magnezowych felgach i oponach Pirelli.

Ferrari F355 Challenge 3

W tym Ferrari pojawiło się kilka modyfikacji, o których warto byłoby wspomnieć…

Do nas F355 trafiło w wersji pucharowej. Od tego sezonu auto jest przygotowywane zgodnie z grupą H. Elementy nadwozia jak i maska, zderzaki, błotniki zostaną zamienione na dużo lżejsze z laminatu i carbonu oraz szyby z poliwęglanu. Zostanie zamontowany bezpieczny zbiornik z systemem szybkiego tankowania. Elektroniką i nowym układem wydechowych zajmą sie włoscy specjaliści od tej marki.

Ferrari F355 Challenge 4

Jaką mocą aktualnie dysponuje samochód w stosunku do seryjnych 380KM?

Niestety auto jest jeszcze w trakcie prac, więc trudno cokolwiek powiedzieć o danych F355. Dopiero po pierwszych testach bedzie można podać oficjalne osiągi Ferrari.

Ferrari F355 Challenge 5

Samochód będzie można zobaczyć na tegorocznych Mistrzostwach Polski w wyścigach 1/4 mili. W jakiej klasie będzie startował F355?

Samochód jest i był autem torowym. Będzie jeździł w klasie do 3500cm3 w Długodystansowych Samochodowych Mistrzostwach Polski odbywających sie na torze w Poznaniu, Kielcach oraz dwóch czeskich torach w Brnie i Most. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia w akcji tego Ferrari na torze.

Ferrari F355 Challenge 6

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *