Seicento tuning 1

Fiat Seicento 1.2 – Mario

Jak zaczęły się początki modyfikacji Seicento?

Zakupione Seicento było koloru czerwonego, wersja sporting z silnikiem 1.1 z gazem. Po wizycie na Tuningomanii w 2004 roku postanowiłem udoskonalić swojego sejka. Przede wszystkim zależało mi na tym, by samochód nieco szybciej jeździł. I tak trafiłem do firmy Szary Garage z Częstochowy. www.wiecejmocy.pl

Tuning Fiat Seicento 1.2 by Mario

Seicento tuning 2

Co zostało od tamtej pory zmienione w silniku Seicento?

I tak silnik 1.1 ustąpił miejsca nowemu silnikowi 1.2 8v z Fiata Punto. Głowica tego silnika została splanowana, kanały zostały wypolerowane i powiększone, seryjny wałek rozrządu zastąpił miejsca sportowemu odpowiednikowi od Heinricha. Aby uwolnić więcej mocy został zakupiony kolektor wydechowy Kałuży 4-2-1,aby kolektor spełniał swoje zadanie trzeba było powiększyć układ wydechowy do 50mm, co doszło do skutku. Pod wszystkie te mody został napisany program przez centomaniaka Tommiego z Warszawy.

A jakie zmiany zaszły pod względem stylistycznym?

Samochód zyskał kompletnie nowy wygląd. Zostały z niego usunięte wszystkie oznaczenia firmowe. Przednia maska została naciągnięta na lampy (Bad look), ta sama operacja została zastosowana w przypadku tylniej klapy (Bad ass). Zaspawane zostały listwy boczne, zamki, boczne migacze jak i antena na dachu. Tylne lampy ustąpiły miejsca zamiennikom w stylu Leksus Style z firmy HBM. Zderzaki zostały kompleksowo przerobione: przedni stracił poprzeczki i boczne wloty powietrza, a tylny został w całości wygładzony. Na samym końcu został zmieniony kolor z seryjnego czerwonego na głęboki wiśniowy.

Seicento tuning 3

Czy dodatkowe zmiany zaszły również wewnątrz?

Jak każdy taki samochód wnętrze zostało również lekko zmienione. Deska została wyfiokowana a boczki drzwiowe zostały zaadoptowane z wersji Sx i obszyte czarnym welurem. Tył samochodu w całości został wyklejony samoprzylepnym welurem.

A co w najbliższych planach? Kolejne modyfikacje Seicento czy zakup innego samochodu?

Plany sprzedaży były, ale trudno było się z nim rozstać. Plany są, ale ich nie zdradze – jak tylko zniknie śnieg pojawi się kilka nowych modyfikacji…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *