Honda Civic 5D UFO 1

Honda Civic 5D UFO – Michał

Choć na naszych łamach wiele razy gościła już Honda Civic, to jak do tej pory nigdy nie pojawił się jeszcze żaden z nowych modeli tego samochodu. Tym razem samochód z 2006 roku, model 5D w wersji Sport, w którym oczywiście nie zabrakło wielu ciekawych modyfikacji, które zapewnił mu jego właściciel – Michał. Opowiedz nam na początek jak zaczęła się Twoja z przygoda z motoryzacją?

W wieku 13 lat zarobiłem na mój pierwszy skuter, następnie sprzedałem go i wymieniłem na super motocykl Suzuki o pojemności 50 cm. Wtedy też złapałem bakcyla na motocykle crossowe i zaczeła sie sypać cała lawina różnego typu motocykli crossowych. W końcu udało mi się odłożyć większą gotówkę i przy pomocy rodziców kupiłem nową Yamahe wR250, prawdziwy typowy motocykl Enduro. Moja kariera motocyklowa powoli się rozkręcała, aż do pewnego wypadku kiedy połamałem obydwie ręce i żebra a motor został sprzedany na części. Wtedy też skończyła się moja kariera motocyklawa i przerzuciłem sie na pojazdy samochodowe, chodź nie do końca bo aktualnie posiadam quada Yamahe Gryzzli 700, który moim zdaniem daje większą frajde z jazdy niż motocykl.

Honda Civic 5D UFO 2

Honda Civic 5D UFO

A dlaczego wybór padł właśnie na Honde Civic?

wybór padł na ten model z tego względu że samochód sam w sobie wyróżnia się spośród innych aut, a ja postanowiłem dodać mu jeszcze trochę więcej smaczku. Decyzja w sprawie koloru też nie należała do trudnych i bez zastanowienia postawiłem na czarny kolor.

Honda Civic 5D UFO car audio

Honda Civic 5D UFO – modyfikacje stylistyczne

Jak wspomnieliśmy wcześniej, w samochodzie nie zabrakło wielu ciekawych zmian – zacznijmy od tych które pojawiły się pod kątem stylistycznym..

Cała stylistyka body kitu została wykonana na zamówienie w firmie S-tuning. Samochód dodatkowo został wyposażony w chromowane 17″ felgi firmy Vault seria Savana, oraz sprężyny Vogtland obniżające samochód o 35mm. Kolejną modyfikacją która nadała autu jeszcze ciekawszego wyglądu było przyciemnienie szyb.

Honda Civic 5D UFO wnetrze

Honda Civic 5D UFO – zmiany wewnątrz

Wewnątrz samochodu również nie zabrakło zmian, a wśród nich m.in profesjonalnej zabudowy car audio..

We wnętrzu samochodu pojawiła się skórzana tapicerka, wykonana w firmie Java Car Design w 2 kolorach, zabudowa bagażnika została obszyta pod kolor środka. Zabudowę audio stanowią dwa głośniki Hertz o średnicy 300mm oraz kondensator Signat. Na środku znalazło się wielkie logo Hondy wycicnane laserowo. Kolejnym punktem była wymiana wszystkich wewnętrzych głośników na Hertza dsk 165, wzmacniacz z tyłu pomiędzy fotelami pod nogami MAC maximus 4.80, jednostka sterująca – radio z wysuwanym monitorem Alpine iva-d105r. Wnętrze samochodu w całości zostało oświetlone na niebiesko.

Honda Civic 5D UFO wnętrze

Honda Civic 5D UFO – zmiany mechaniczne

Pod kątem mechanicznym również pojawiło się kilka dodatkowych modyfikacji…

Pod tym kątem nie pojawiło się jak dotąd za dużo zmian, ponieważ nie pozwala na to gwarancja. Jak dotąd postanowiłem zamontować filrt stożkowy K&N, a w najbliższym czasie cały nowy układ wylotowy.

Jaki był główny cel modyfikacji, które do tej pory pojawiły się w Civicu?

Celem modyfikacji było ukazanie profesjonalnego tuningu dokonanego z wyczuciem smaku, tak by samochód nie został przesadzony jak wiele sachochodów które można zobaczyć na różnych pokazach. Często wygladają one wręcz jak „choinka obwieszona bombkami” i myślę że tego właśnie efektu w moim samochodzie udało się uniknąć. Zarazem chciałbym podkreślić że tuning nowego, całkowicie świeżego modelu jest rzeczą bardzo trudną z powodu braku części tuningowych i na prawde trzeba sie naszukać by znaleźć coś konkretnego. Wszelkie modyfikacje należy wykonywać na zamówienie co znów wiąże sie z długim przetrzymywaniem samochodu w warsztatach i zakładach.

Czy w najbliższej przyszłości planujesz dalsze modyfikacje Civica?

Kolejne modyfikacje jakie chciałbym dokonać w mojej Hondzie to wykonanie całego wnętrza na niebiesko, włącznie z podsufitką i czarnymi plastikami których moim zdaniem aktualnie w samochodzie jest za dużo. Kolejne planowane modyfikacje to sportowy tłumik który jest już wykonywany w warsztacie na zamówienie, zmiana tylnej dokładki która chodź juz raz była zmieniona, nie podkreśla charakteru samochodu.

Myśleliśmy również nad wykonaniem lambo doors, ale chodziło o to by były one wykonane konkretnie pod ten model samochodu, czekamy również na pokazenie sie jakichś karbonowych elementów do tego samochodu typu maska, lusterka itd.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *