Honda Civic Spawn 1

Honda Civic – Ciapol

Jak zaczęła się Twoja przygoda z motoryzacją?

Jeżeli mam być szczery to nie pamiętam. Już od małego bawiłem się tylko autkami, grałem we wszystkie możliwe gry samochodowe, a okres oczekiwania na możliwość zrobienia prawa jazdy był wiecznością. Pierwsze autko oczywiście użyczałem od rodziców. I tak zaczęła się moja przygoda z motoryzacją.

Aktualnie jesteś posiadaczem samochodu Honda Civic. Jaki był główny powód dla którego wybór padł właśnie na ten samochód?

Hondę kupiłem w 2005 roku, bardzo mi się podobała. Zawsze byłem fanem niskich, trzydrzwiowych, i szerszych samochodów. Właśnie Civic w swojej klasie cenowej wszystko to oferował. Już nie mówię, że właśnie te modele grały główne role w jednej z moich ulubionych bajek pod tytułem „Szybcy i wściekli”. Szkoda tylko, że po przejściu z Cinquecento nie zwracałem dużej uwagi na kupno mocniejszego silnika.

Honda Civic Spawn 2

Tuning Honda Civic – zmiany wizualne

Samochód przeszedł sporo modyfikacji, głównie pod kątem stylistycznym – opowiedz może o zmianach jakie zaszły pod tym kątem…

Tutaj był spory problem. Auto miało już dwa oblicza. W 2006 roku był grafitowo-niebieski, lecz nie trafiłem chyba z ospojlerowaniem. Dopiero na początku 2007 roku zaczęły się porządne zmiany. Samochód został obniżony, a na pierwszy odstrzał poszła większość elementów blacharskich. Auto już ma swoje lata, więc wypadało wymienić wszystkie „aktywne” części blacharskie:) Z założenia spojlery miały być delikatne. Bryła samochodu zachowała swoje wszystkie okrągłości.

Honda Civic Spawn 3

Kolory auta… oczywiście pomarańczowa perła z palety Lamborghini wspinająca się do czerwieni, natomiast na dachu czerń. Co by nie było na samochodzie, przyciąga on głównie wzrok swoim oryginalnym rysunkiem na bokach, wykonanym przez uznanego bytomskiego graficiarza, a zarazem mojego dobrego znajomego, szefa firmy Rebelart. To właśnie dzięki niemu ten samochód nabrał takiej oryginalności. Zakończyć działalność miały oryginalne, 17-sto calowe felgi GTM Carso, jednak to chyba jeszcze nie koniec 😉

Honda Civic – zmiany mechaniczne

Czy pod kątem mechanicznym również planowane są jakieś dodatkowe modyfikacje?

Honda Civic Spawn 4

Dopiero kilka miesięcy temu zacząłem myśleć co można zrobić z dosyć małym silnikiem mojego Civic’a. W tym roku motor przeszedł kapitalny remont co juz dodało mu trochę mocy:) Doszło kilka drobnych zmian, które bardzo poprawiły dynamikę samochodu. Przy tej wadze auta odczuwalne są każde zmiany w mechanice.

Samochód został wyróżniony także na kilku imprezach motoryzacyjnych, w tym m.in w konkursie Need for Speed Carbon Car…

Tak, już na początku sezonu 2007, na Inauguracji Sezonu Tuningowego w Poznaniu, autko (na swoim pierwszym po modyfikacjach zlocie) otrzymało kontrowersyjne dla wielu miano Najładniejszego Auta Zlotu. Następnie starałem się udowodnić, że Civic jak najbardziej zasłużył na swoje I miejsce, tym bardziej że na tym zlocie w Poznaniu, nie był jeszcze ukończony. Kolejnym wyróżnieniem był artykuł w znanym piśmie tuningowym.

Honda Civic Spawn 5

Civic został również wyróżniony II miejscem na Bytomskiej imprezie Plejada Moto Show w konkursie „Najładniejsze Auto zlotu”, jednak najważniejszym dla mnie osiągnięciem jest III pozycja w dosyć prestiżowym konkursie Electronic Arts „Need For Speed Carbon Car”, który odbył się w tym roku na King od Europe w Kamieniu Śląskim. Mam nadzieje, że to jeszcze nie koniec podbojów mojego autka.

Honda Civic Spawn 6

Czy w najbliższej przyszłości szykują się kolejne zmiany w Civic’u?

Miał to być już koniec, ale ta choroba jest bardzo silna i chyba nieuleczalna:) Jeżeli plany pójdą po mojej myśli autko na następny sezon będzie wyglądało trochę bardziej agresywnie. Przede wszystkim wymienione zostanie całe ospojlerowanie. Wnętrze nabierze większej nowoczesności, a co do silnika… to prawdopodobnie wymieniona zostanie jeszcze głowica na dużo silniejszą, do tego wszystkie modyfikacje wymagane przy tej operacji. Poprawiony zostanie dolot, oraz dojdzie lepszy kolektor wydechowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *