Nissan Skyline GTS-T 1

Nissan Skyline GTS-T – Diabeł

Skąd u ciebie zainteresowanie motoryzacją i tuningiem?

Od małego lubiłem samochody. Ojciec zawsze narzekał ze gdybym interesował się piłką nożną, to byłoby to dużo tańsze hobby.

Nissan Skyline GTS-T 2

Tuning Nissan Skyline GTS-T – Diabeł

Obecnie mieszkasz w Szwecji i jeździsz Nissanem Skyline r33. Skąd wziął się pomysł żeby kupić właśnie taki samochód?

Na początku miałem kupić Toyote Suprę mk IV, ale jakiś czas później znalazłem Mazde rx7 i gdy już poleciałem po nią do Londynu, okazało się że auto było już sprzedane. Poszukałem troszkę na internecie i znalazłem Skyline´a. Pojechałem, obejrzałem i kupiłem.

Nissan Skyline GTS-T 2

Przypomnijmy że Skyline były produkowane tylko na rynek Japoński. Jak się ma użytkowanie samochodu stworzonego do tamtejszego ruchu ulicznego, w kraju w którym panuje inny?

Kierownica zostaje po prawej stronie, przerabia się tylko lampy przystosowując je do ruchu prawostronnego.

Nissan Skyline GTS-T 4

Nissan Skyline jest od lat poddawany niezliczonym przeróbkom mechanicznym, nie inaczej było w twoim przypadku. Co zmieniłeś w swoim Gts-T?

Na początku wziąłem sie za odświeżanie samochodu. Inny filtr powietrza, kolektor wydechowy, Elbows, downpipe, decatrör – żeby auto mogło oddychać. Później zamontowaliśmy chłodnice oleju i zmieniliśmy miejsce filtru oleju. Intercooler, inne sprzęgło, shortshift, zawieszenie D2, w planach były tez hamulce od D2 ale funduszy i czasu już niestety nie starczyło. Dodatkowo było trochę rzeczy upiększających – fotele od GTR , Jun bodykit itd…

Nissan Skyline GTS-T 5

Jakimi osiągami możesz się pochwalic na dzień dzisiejszy?

Niestety nie zdążyliśmy jeszcze tego zmierzyć.

Nissan słynie z produkcji samochodów do sportów. Nie inaczej było z Skyline, będącym samochodem uniwersalnym. Z myślą o jakiej dyscyplinie przygotowywałeś Gts-T?

Jako że jest to GTS-t z napędem na tył, nie napalałem sie za bardzo na wyścigi na 1/4 mili, ponieważ trudno byłoby znaleźć przyczepność bez drogich opon. Plan polegał na tym, że to auto miało być uniwersalne – na tor, drifting i żeby czasami mogło mnie nawet zawieść do pracy bez konieczności wyciągania i remontowania silnika.

Nissan Skyline GTS-T 6

Jakie plany na przyszłość – dalsze rozwijanie Gts-T czy jakiś nowy projekt?

Jako że auto zostało nielekko uszkodzone, kupiłem nową karoserie w opłakanym stanie i z tych 2 samochodów będę budował teraz jeden. Zobaczymy co z tego wyjdzie…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *