Opel Astra II tuning 1

Opel Astra II – Maciek

Zacznijmy na początek od tego jak zaczęła się Twoja motoryzacyjna przygoda?

Śmiało mogę powiedzieć, ze nie wiem od czego sie zaczęła.. Po prostu od kiedy pamiętam, zawsze i wszędzie najważniejszą rzeczą były dla mnie samochody. Wszystko inne było mniej ważne, tak pozostaje do dziś i wiem że tak już zostanie. Pamiętam że już w przedszkolu zaczynałem pierwsze samodzielne jazdy samochodem, a potem już wszystko samo się potoczyło… Najgorzej było z doczekaniem się prawa jazdy, ale na szczęście mam już to dawno za sobą i myślę że teraz wszystko pójdzie już z górki.

Pierwszym moim własnym samochodem była piękna „beemeczka” e 36 z przodem od e46. Samochodzik ten kupiłem dokładnie taki jak sobie marzyłem i planowałem. cieszyłem sie nim jednak jedynie troszkę ponad pół roku, po czym zapadła decyzja o jego sprzedaży. Teraz mam Astre II, ale i tak na pewno wrócę w przyszłości do BMW… według mnie to najpiękniejsze samochody.

Opel Astra II tuning 2

Tuning Opel Astra II

Jak wspomniałeś, teraz jesteś posiadaczem samochodu Opel Astra II, dlaczego wybór padł właśnie na ten samochód?

Dlaczego? Sam nie wiem… po sprzedaży mojego wcześniejszego autka tzn BMW e36, rozpoczęły sie poszukiwania kolejnej e36 tym razem zupełnie seryjnej, żeby zrobić jakiś własny projekt. Niestety nie udało mi sie znaleźć takiej w dobrym stanie. I tak po kolei od e36, poprzez Ibizy, różnego rodzaju i typu Hondy civic, Preludy, Audi a3, ostatecznie stanęło na Astrze II – trafiło sie autko w bardzo dobrym stanie, dobrym roczniku, oczywiście w okazyjnej cenie, i co najważniejsze – kompletna seria. Długo jednak takie nie pobyło, ponieważ zaraz po kupnie zacząłem powoli swoje przeróbki…

Opel Astra II tuning 3

Samochód doczekał się kilku modyfikacji, o których warto w tym miejscu wspomnieć…

Tak, kilka rzeczy zostało zmienionych, może to na razie nie wiele, ale myślę ze wygląd autka troszkę sie poprawił. Autko kupiłem w styczniu, więc ze względu na zimę, zmiane wyglądu zewnętrznego zostawiłem na cieplejsze dni… Zaczęło sie od drobnych przeróbek wewnątrz tzn: zegary i wszystkie przełączniki zostały podświetlone na czerwono, natomiast całe wnętrze na niebiesko, parę elementów zostało pomalowanych w kolor nadwozia. Do tego doszło skromne jak na razie audio, tzn. radio Pioneer, 6 głośniczków, wzmacniacz i skrzynka.

Opel Astra II tuning 4

Przeróbki zewnętrzne zaczęły się od razu na wiosnę, najpierw zostały przyciemnione wszystkie szybki, zmienione tylne lampy na przezroczyste dymione, został założony inny wydech (tymczasowo, na wiosnę będzie już inny), grill bez znaczka, przednie lampki czarne soczewkowe z ringami w których są zamontowane xenony 6000k. Dużym problemem było znalezienie odpowiednich felg pasujących do całego projektu, ale po ponad 6 miesiącach poszukiwań udało sie kupić nowe felgi 17′ i do tego oponki KUMHO 205/40/17. Następnie pozostało już tylko obniżenie zawieszenia, odpowiednio -45mm przód i -30mm tył i autko wygląda jak wygląda..

Opel Astra II tuning 5

Czy pod kątem mechanicznym w samochodzie również zaszły jakieś dodatkowe zmiany lub planujesz takie w najbliższej przyszłości?

Jak do tej pory, można powiedzieć że zaszły minimalne. Za mechaniczne zmiany będę sie zabierał jak skończę autko z zewnątrz i w środku…

A więc planujesz dalsze modyfikacje samochodu?

Planów jest bardzo, bardzo dużo, ale co z nich wyjdzie to sie okaże z czasem… Na sam początek na wiosnę planuje zrobić inne zderzaki (coś w stylu OPC), progi, lusterka, blendę i to by było na tyle jeżeli chodzi o część zewnętrzną. Później zamierzam się skupić na wnętrzu, tzn chciałbym obszyć tapicerkę skórą albo kupić oryginalną z innej Astry. Następnie jakieś małe dodatki, a potem to już tylko zabawa z car audio… Nie będę zdradzał całych planów, bo nie wiem ile z nich uda sie wykonać, ale mogę powiedzieć ze będę sie starał wypełnić wszystko co sobie zaplanowałem…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *