Corsa z silnikiem 2.0

Opel Corsa 2.0 – Lelek

Historia tego samochodu zaczyna się praktycznie od Kadetta, który był Twoim poprzednim samochodem.. Jaki był główny powód zmiany samochodu na Opla Corse?

Witam, dokładnie tak jak napisałeś – wszystko zaczęło się od Kadetta który był bardzo ładnie zrobiony i miał odpowiedni silnik na 1/4mili. W momencie kiedy zdobyłem tym samochodem V-ce mistrza Dolnego Śląska pomyślałem sobie żeby zbudować coś mniejszego i szybszego od Kadetta. Jedyny pomysł który wpadł mi do głowy to swap silnika 2.0 16v do Opla Corsy B. Jednym z najważniejszych powodów była waga – pomyślałem sobie że 900kg i silniczek 2.0 16v po modyfikacjach zrobią swoje.

Tuning Opel Corsa 2.0 – Lelek

I zaczęło się, kupiłem Corse B z 95r z silnikiem 1.2 (porażka) była co prawda lekko uszkodzona z przodu, ale wszystko było do zrobienia. Najpierw zająłem się blacharką czyli naprawa uszkodzonego przodu, bad-look, wygładzenie tylnej klapy, poszerzenie błotników itp. Następnie zająłem sie silnikiem czyli jego kapitalny remont, obróbka głowicy, obniżene głowicy, stoczenie koła zamachowego itp. A a samym końcu został zamontowany silnik do Corsy – dddddddddużo przeróbek i taka oto była historia Corsy 2.0 16v.

Jaką mocą obecnie dysponuje samochód?

Ciężko powiedzieć, ale po tych modyfikacjach i pomiarach na 1/4 mili, myślę że około 170KM.

Tuning Opel Corsa 2.0 – zmiany wizualne

Modyfikacje tego samochodu nie skończyły się na samym swapie, ponieważ zarówno zewnątrz jak i wewnątrz samochód mocno się zmienił…

Dokładnie, zmienił się nie do poznania, kiedyś była biała i z silnikiem 1.2. Tak jak wcześniej wspomniałem Corsa została wyposarzona w silnik 2.0 16v pochodzący z Opla Kadetta. Malowana w dwa kolory z dodatkiem 6 odcieni brokatu, bad-look, wygładzona tylnia klapa, spojlery przód i tył, felgi 15″, opony 195/45 obniżone zawieszenie firmy Moto Sport, deska rozdzielcza oraz podzespoły malowane aeografem, dwa siedzenia kubełkowe firmy Sparco, pasy szelkowe Shrott, liczniki od Opla Tigry, zegary na słupku (ciśnienie oleju, temperatura oleju, doładowanie akumulatora), radio Pioneer, głośniki Hertz, przyciemnione szyby, kierownica firmy Momo oraz kilka innych rzeczy o których już nie pamiętam…

Czy w najbliższej przyszłości szykują się kolejne zmiany?

Oczywiscie że się szykują – w pierwszej kolejności zwiększenie mocy silnika i ładne chromowane felgi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *