opel tigra starfish tuning

Opel Tigra – Starfish, Tigra-Team

Witaj Starfish! Co nowego w szeregach Tigra-Team?

Ostatnimi czasy forum tigra-team wzbogaciło sie o nowych użytkowników i zarazem miłośników opla tigry, najbardziej mogą to zauważyć osoby będące od samego początku. Na forum TT zawsze byly ciekawe tematy i watki godne poruszenia.

Tuning Opel Tigra by Starfish

Przed kilkoma miesiącami w jednym z numerów Auto-Tuning Swiat ukazał się obszerny artykuł na temat twojej Tigry… Czy wcześniej gościła już na łamach innych magzynów, czy był to jej debiut jeśli chodzi o prasę?

To był debiut mojej tigry „pomaranczy”. Wcześniej nie myślałem o tym aby prezentować mój samochód na łamach prasy. Ale od tego momentu w mojej Tigrze zaszło dużo różnych modyfikacji dlatego uznałem ze jest warta prezentacji.

Opel Tigra by Starfish – modyfikacje

Teraz pomęczę Cię o modyfikacje jakie zaszły w aucie od momentu jego zakupu..

Pierwsze modyfikacje jakie zaszły w Tigrze to zmiana seryjnych felg i opon na Dezent T i Yokohama AVS. Po pewnym czasie seryjny zloty kolor przestał mnie zachwycać, wiec parę elementów zmieniło swój kolor na czarny, doszły do tego tylne przyciemniane lampy „lexus-look” i aluminiowy spoiler na klapie, aby odelżyć auto, zostało wyjęte z niego oparcie tylnej kanapy, a seryjne ciężkie podgrzewane fotele zostały zmienione na lekkie kubełki z luminatu firmy Bimarco. Do tego zestawu dołączyły szelkowe pasy Sparco.

Po pewnym czasie wymieniłem seryjny układ wydechowy na 2″ zrobiony ze stali nierdzewnej w firmie el-tec. Gdy auto zaczęło już odpowiednio „brzmieć” reszta złotych elementów nadwozia zmieniła swój kolor na pomarańczowy, doszli nowe zderzaki i progi. Przedni zderzak zakończył swój żywot w dziurze, wiec powróciłem do seryjnego wytrzymalszego zderzaka, lecz polakierowny został w dwóch kolorach. Powoli zaczynało mi brakować mocy i myślałem o poważniejszych modyfikacjach silnika.

Po dłuższym zastanowieniu zadecydowałem ze nie ma sensu modyfikować tak malej jednostki jaka był silnik 1.6 i zdecydowałem się na 2L silnik C20XE o mocy 150KM. Aby jazda takim małym potworkiem miała sens najpierw musiałem usprawnić działanie hamulców, które zostały zaadoptowane z Calibry turbo. Po takiej kuracji hamulcowej trzeba było ostro ruszyć z modyfikacjami, co miała zapewnić nowa jednostka napędowa.

Auto jeździło już jak należy,  jednak zdarzyło się kilka nieprzewidzianych awarii. Wykonanie dolotu ze stali nierdzewnej i kompletu rozporek powierzyłem zaufanej firmie el-tec, pokrywa silnika została wypolerowana, a przednie lampy zastąpiłem odpowiednikami typu angel-eyes.

W najbliższych planach jest również uturbienie silnika..

Pomimo, ze jestem bardzo zadowolony z przebiegu i funkcjonalności mojej Tigry z silnikiem 2.0 nie ukrywam ze zamierzam uturbić silnik, lecz konkretny termin nie jest jeszcze ustalony.

Jakieś inne plany w najbliższej przyszłości?

Plany owszem są, lecz jeszcze nie wiem w jakich odstępach czasu będą zrealizowane. planuje jak już wspominałem, uturbić silnik, a także duże zmiany będą czekały wnętrze mojego Opla… wszystko w swoim czasie

Jesteś również aktywnym klubowiczem Tigra-team...

Tematy, watki jak i cale forum jest bardzo interesujące, można wypowiedzieć się na wiele tematów, poruszyć wiele wątków, podzielić się wrażeniami, a nawet uzyskać porady w razie problemów. Tigra team łączy klubowiczów z całej Polski, to tez raz do roku organizowane są zloty ogólnopolskie Tigra team oraz kilka razy do roku lokalne, z których zawsze jest co wspominać. Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *