Megane Coupe Tuning 1

Renault Megane Coupe – Mrenias

Jak zaczęła się Twoja przygoda z motoryzacją i dlaczego wybór padł właśnie na Renault Megane Coupe?

Moja przygoda z motoryzacją zaczęła się praktycznie już od dziecka. Zawsze podobały mi sie sportowe samochody, dlatego po zrobieniu prawa jazdy każdy z posiadanych samochodów w miarę własnych możliwości poddawałem wszelakim modyfikacjom, głównie pod kątem zewnętrznym (stylistycznym).
Megane Coupe Tuning 2

Najpierw jeździłem starym Fiatem 126p, po jakimś czasie zakupiłem nieco nowszego. Kolejnym samochodem było Renault Clio, kolejnym Renault Megane Coupe z roku 1996 i z tym samochodem już zaczęły sie konkretniejsze plany co do stylistyki. Bardzo dobrze mi się jeździło tym samochodem dlatego też podjąłem decyzje żeby go sprzedać i zakupić kolejną Megane Coupe, jednak troche nowszą żeby móc ją przerobić i dłuższy czas nią pojeździć. W między czasie zakupiłem trzecią Megane, była to Meganka Coupe Cabrio, którą jeździ obecnie moja Żonka. Tak więc jak nie trudno zauważyć Megane Coupe bardzo mi sie podobają i jestem do nich przekonany, dlatego w najbliższym czasie nie myślę o zmianie samochodu na coś innego.

Megane Coupe Tuning 3

Tuning Renault Megane Coupe

Samochód przeszedł sporo modyfikacji, o których warto byłoby tutaj wspomnieć…

Jest to Megane Coupe z roku 99, pojemność silnika 1,6 16V 110KM, założony filtr stożkowy, dolot zimnego powietrza, wydech z nierdzewki od samego kolektora, dwustronny wydech końcowy (wszystko z firmy ULTER), obniżone zawieszenie -50mm, poszerzenie karoserii o 4,5cm na strone, intalacja xenonowa, usunięte znaczki z całego samochodu, lakier z palety motocyklowej (niestety zdjęcia nie oddają efektu mieniącego sie lakieru), niestandardowe zderzaki, przerobiona maska (usunięty został przedni wlot), badlook oraz wyloty ciepłego powietrza, gładka tylna klapa bagażnika, tylne lampy Lexus style, usunięty rant z całych boków samochodu, zlicowane progi razem z karoserią, przyciemnione szyby na kolor granatowy, stroboskopy w przednich lampach.

Megane Coupe Tuning 5

Zmiany które zaszły wewnątrz samochodu: aluminiowy lewarek, aluminowe ringi zegarów, podświetlenie podłogi na kolor niebieski. Koła: Aluminiowe felgi 17 calowe, kolor „imitacja chromu”, opony 215/40/17. Samochód został już po raz trzeci nagrodzony „Najładniejszą meganką roku” na ogólnopolskim zlocie Megane Coupe.

Czy w najbliższej przyszłości samochód czekają jakieś dodatkowe zmiany czy aktualny projekt uważasz za zakończony?

Megane Coupe Tuning 6

W najbliższej przyszłości zakładam do samochodu sprzęt Audio, tylny bagażnik zostanie całkowicie zabudowany. W najbliższym miesiącu zostaną wymienione przednie lampy na Angel Eyes (soczewkowe) oraz czeka mnie też wymiana tylnego tłumika z innymi końcówkami. Mam też wielką nadzieję, że uda mi się wymienić w tym samochodzie silnik na coś znacznie mocniejszego, ale to już plan który zrealizuje w przyszłym roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *