Celica GT4 - 001

Toyota Celica GT4 – Robert

Jak zaczęła się Twoja przygoda z motoryzacją?

Samochodami jeździłem odkąd mam prawo jazdy, ale prawdziwa przygoda zaczęła się jak kupiłem Celicę ST202. Właściwie to szukałem Hondy Prelude albo Integry, jednak jak zobaczyłem żółtą Celicę wiedziałem, że moje poszukiwania się skończyły. Niecały rok po zakupie tego samochodu wstąpiłem do Celica-Club’u i wtedy zabawa zaczęła się na dobre.

Celica GT4 - 002

Obecnie jesteś posiadaczem Toyoty Celicy ST205 – co zadecydowało o tym że wybór padł właśnie na ten samochód?

Celica GT FOUR to nie jest „jakaś” Impreza czy Evo, których wiele na naszych drogach, ale samochód z duszą i wspaniałą rajdową przeszłością. Po dwóch latach jeżdżenia Celicą GT, postanowiłem poszukać „Świętego Graal’a” wszystkich miłośników Celik czyli wersji ST205. Poszukiwania trwały dość długo i zostały zakończone sukcesem.

Tuning Toyota Celica GT4

Celica GT4 - 003

W samochodzie pojawiło się trochę zmian, zacznijmy może od tych które zaszły pod kątem stylistycznym…

Samochód został przemalowany (kupiony jako czarny) na żółto-czarny. Z tyłu zamontowałem spoiler TRD z „półką” z włókien węglowych. Tylna szyba została oklejona bardzo ciemną folią a boczne tylne żółtą. Światła (przód i tył) zostały wymienione na wersje JDM.

Jakie zmiany pojawiły się wewnątrz samochodu?

Celica GT4 - 004

W środku skórzane fotele zostały wymienione na fotele Recaro. Konsola środkowa została przerobiona tak by mogły na niej zaistnieć trzy dodatkowe wskaźniki i ekran EBC Greddy. Konsola środkowa oraz część plastików została polakierowana na żółto. Zamontowałem też trzypunktowe szelkowe pasy dla kierowcy i pasażera. Oba zostały kolorystycznie dopasowane do wnętrza auta. I na koniec zmieniona została kierownica ze standardowej na sportową OMP.

Czy pod kątem mechanicznym w samochodzie również zaszły dodatkowe zmiany?

Mechanicznie samochód został doprowadzony do stanu, w który nie zagraża bezpieczeństwu zarówno osób jadących tym autem jak i postronnych uzytkowników drogi. Przeprowadziłem remont zawieszenia, wymieniłem zużyte elementy układu hamulcowego i remont skrzyni biegów.

Celica GT4 - kokpit wnętrze

Czy w najbliższej przyszłości samochód czekają kolejne modyfikacje?

Tak, „apetyt” na kolejne przeróbki i modyfikacje jest ogromny. W planach na ten rok przewidziane są progi i tylne dokładki TRD a także Greddy e-Manage. Dodatkowo, jeśli się uda, planowany jest montaż gwintu D2.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *