Toyota Celica VII tuning

Toyota Celica VII – Kazik, Celica Club

Przyznać muszę że gdy po raz pierwszy zobaczyłem Twoje autko, zrobiło na mnie niesamowite wrażenie. Kiedy zaczęła się twoja przygoda z motoryzacją i kiedy stałeś się szczęśliwym posiadaczem Celicy?

Tuning Toyota Celica VII gen.

Toyota Celica VII tuning 2

Moja przygoda z motoryzacją zaczęła się 4-5 lat temu gdy zdałem test na prawo jazdy, Pierwszym moim autem było Daewoo Espero, które nie dawało zbytniej przyjemności z jazdy choć nie da się ukryć, że w pewnych momentach potrafiło być niezawodne. W tym czasie zbytnio nie interesowałem się motoryzacją, auto po prostu było dla mnie 4-kołowym urządzeniem pozwalającym przemieścić się z punktu A do punktu B i niczym więcej.

Po jakimś czasie przytrafiła się okazja kupna Forda Cougara, i w tym momencie poczułem pewien pociąg do motoryzacji, poczułem że jednak to może być fajna i ciekawa rzecz. Jazda samochodem sprawiała mi coraz większą frajdę, i dzięki temu coraz bardziej zacząłem się interesować samochodami, a szczególnie sportowymi samochodami. Coraz bardziej ciągnęło mnie do aut które są rzadko spotykane na naszych drogach dzięki czemu udało mi się dokonać „nieszczęsnej” wymiany wyżej wymienionego Forda na Mitsubishi 3000GT, w ten samochód trzeba było wsadzić dużo pracy i pieniędzy aby naprawić coś, gdzie po naprawie psuła się następna rzecz, a że części do najtańszych nie należały więc szybko się go pozbyłem.

Toyota Celica VII tuning 3

Toyotę którą aktualnie posiadam kupiłem jakiś rok temu. Gdy Ją pierwszy raz ujrzałem to się po prostu „zakochałem” i wiedziałem, że Celica to jest to czego szukam, czyli samochód który nie jest dość często spotykany na polskich drogach i który ma w sobie to „Coś” czego właśnie szukam, czyli coś co ściąga wzrok przechodniów i coś dzięki czemu taką przyjemnością jest jazda celcą. Dla mnie to jest sposób na życie gdy jestem zdenerwowany, smutny czy jeszcze jakiś inny to wsiadam i jadę wprost przed siebie. No i jak na razie jestem bardzo szczęśliwym posiadaczem Toyoty i na pewno prędko się jej nie pozbędę. Aktualnie szukam sponsora z jakąś ciekawą propozycją.

Modyfikacje Toyota Celica

Samochód przeszedł sporo modyfikacji, opowiedz może o nich…

BodyKit jest firmy VeilSide dokładny jego model to (FF GT Series). Na to składa się:

 • Przedni zderzak ( FF GT Series )
 • Progi boczne ( FF GT Series )
 • Tylni zderzak ( FF GT Series )
 • Spojler (VeilSide z innej serii —-> EC-I Model 2000+)
 • Tylnie lampy Typu lexus
 • Szyby przyciemnione
 • 18″ Felgi Firmy Kosei (Model WK 106)
 • Opony Yokohama AVS SPORT V102 225/40R18 92 Y
 • Utwardzone i obniżone zawieszenie
 • Z modyfikacji wewnętrznych jak na razie jest tylko gałka zmiany biegów Firmy TRD

Toyota Celica VII tuning 4

Ostatnio autko przeszło dosyć spore modyfikacje pod względem mechanicznym – możesz nam uchylić rąbka tajemnicy?

Aktualnie auto jest w firmie tuningowej i modyfikacje już są na wykończeniu. Owe modyfikacje polegają na dołożeniu Turbiny wraz z całym jej osprzętem. Oto skrócona lista modyfikacji:

 • Garrett GT28R
 • Kute tłoki i korbowody
 • Układ wydechowy ze stali kwasoodpornej
 • Sprzęgło
 • Zawór upustowy Greddy Type-RS
 • Wtryski 440ccm
 • Komputer Stand-alone
 • hamulce EBC

Jaką mocą będzie dysponował samochód po tych modyfikacjach?

Auto po tych modyfikacjach ma mieć moc rzędu 300 KM a ile wyjdzie to się dopiero okaże.

Toyota Celica VII tuning 5

Toyota Celica Club

Warto wspomnieć że jesteś również klubowiczem Celica Club (tu możesz nieco zareklamować klub, opowiedzieć o zlotach, jak często się spotykacie itp.)

Tak, zanim kupiłem Celice to poszperałem troszkę po forum Celica-Club (w gruncie rzeczy bardzo łatwo na nią trafić) i dowiedziałem się sporo na temat auta, to forum jest prawdziwą kopalnią wiedzy, a członkowie we wspaniałej atmosferze naprawdę służą pomocną dłonią. Właśnie dla tego postanowiłem dołączyć do klubu i podzielić się własnymi doświadczeniami jak i również poczytać o doświadczeniach innych klubowiczów. Forum odwiedzam praktycznie codziennie i codziennie dowiaduje się nowych i za razem ciekawych rzeczy na temat auta. Niestety nie miałem jeszcze przyjemności pojawić się na żadnym spotkaniu ale czytając recenzje i oglądając zdjęcia ze spotkań to naprawdę tego żałuję. Mam nadzieję ze w niedalekiej przyszłości czas mi pozwoli na wzięcie udziału w zlocie klubowiczów posiadających najpiękniejsze auta w całej historii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *