Multisport karta

Karta Multisport – rodzaje kart, cena i jak ją zdobyć?

Karta MultiSport od dwóch dekad cieszy się rosnącą popularnością w Polsce. Jest ona jednym z benefitów pozapłacowych, jakimi pracodawcy motywują swoich pracowników. Doskonale wpisuje się również w nasze czasy, kiedy aktywność fizyczna, zdrowy tryb życia i smukła sylwetka są na topie.

Na dzień dzisiejszy coraz więcej osób na całym świecie zmaga się z nadwagą lub otyłością, która nazywana jest już chorobą cywilizacyjną. Propagowanie aktywności fizycznej jest więc nie tylko modne, ale również bardziej potrzebne niż kiedykolwiek. Jak działa karta MultiSport, ile kosztuje i co warto o niej wiedzieć? Poniżej znajdują się najważniejsze informacje na ten temat.

Karta MultiSport – wszystko, co powinieneś wiedzieć

Posiadanie karty MultiSport uprawnia do korzystania z bardzo wielu ośrodków sportowo-rekreacyjnych. Na przestrzeni ostatnich lat popularność tego rodzaju kart sprawiła, że coraz więcej ośrodków akceptuje je, pozwalając użytkownikom na stosunkowo tanie korzystanie z wszelkich dobrodziejstw. W rezultacie można z powodzeniem korzystać z benefitu na terenie całego kraju, a także o różnych porach, dostosowując relaks lub treningi do własnego grafiku. W ofercie dostępnej dla posiadaczy karty znajdują się między innymi siłownie, baseny, sauny, zajęcia fitness, sztuki walki, squash, lodowiska, ścianki wspinaczkowe, groty solne czy nawet parki linowe.

Rodzaje kart MultiSport

Karty MultiSport powstały zarówno z myślą o dorosłych, jak i o dzieciach czy seniorach. W związku z tym dzielą się na kilka rodzajów, które różnią się ceną oraz gwarantowanymi możliwościami. Należą do nich na przykład MultiSport Classic, MultiSport Plus, MultiSport Light, MultiSport Student, MultiSport Senior, MultiSport Kids oraz MultiSport Kids Aqua. Wersja klasyczna stanowi poniekąd wersję podstawową i pozwala na korzystanie z mniej więcej 2700 obiektów na terenie Polski. Wersja Plus umożliwia korzystanie z 4700 obiektów nawet po kilka razy dziennie, a wersja Light pozwala na korzystanie z 2600 obiektów raz dziennie od sześciu do dziesięciu razy w miesiącu. Jest więc wariantem dla osób, które nie mogą pozwolić sobie na to, aby trenować często. MultiSport Student powstał z myślą o ludziach od piętnastego do dwudziestego szóstego roku życia, a wersja Senior dla osób po sześćdziesiątym roku życia, które mogą korzystać z obiektów do godziny szesnastej przez siedem dni w tygodniu. MultiSport Kids pozwala dzieciom rozwijać pasje i przyzwyczajenie do aktywności fizycznej na ściankach wspinaczkowych czy w parkach linowych, zaś wariant MultiSport Kids Aqua umożliwia korzystanie z kilkuset basenów na terenie całej Polski.

Karta firmowa MultiSport

Karta MultiSport dla firm to fizyczne oraz wirtualne karty, które pracodawca może zamówić dla swoich pracowników. Firmy zatrudniające co najmniej pięciu pracowników mogą postarać się o benefity dla pracowników oraz ich rodzin. Koszt karty jest w tym wypadku częściowo pokrywany przez pracodawcę, a niewielka część miesięcznych opłat pobierana jest z wynagrodzenia pracowników. Jest to forma dodatkowego wynagrodzenia dla zatrudnionych ludzi, zwłaszcza jeśli pragną oni pozostawać aktywnymi dbać o swoją formę.

Karta MultiSport a osoba towarzysząca

W związku z tym, że karta MultiSport jest imienna, może z niej korzystać tylko właściciel. Możliwe jest jednak wykupienie w atrakcyjnej cenie karty dla osoby towarzyszącej, z którą chcemy ćwiczyć czy też relaksować się w konkretnych ośrodkach. Koszty są w tym wypadku zależne od wybranego pakietu, ale dzięki temu osoby, które nie uczestniczą w programie Benefit, mogą korzystać z tysięcy obiektów na terenie całej Polski.

Karta MultiSport – główne zalety

Główną zaletą karty MultiSport dla posiadacza jest możliwość prowadzenia aktywnego i zróżnicowanego pod względem aktywności trybu życia. Dostęp do tysięcy ośrodków sportowych i rekreacyjnych na terenie całego kraju daje posiadaczom kart wielką swobodę i elastyczność, a treningów nie trzeba przerywać nawet podczas podróży do innej części Polski. Rozwiązanie to przekłada się również na spore oszczędności, ponieważ koszty karnetów i biletów do wszystkich preferowanych obiektów byłyby znacznie wyższe, gdyby człowiek musiał płacić za nie osobno. W rezultacie karta kosztująca niewiele w skali miesiąca staje się również wielką motywacją do zapewniania sobie ruchu na co dzień, pozwalając użytkownikom zadbać o zdrowie, formę i piękny wygląd.

Rodzaje kart Multisport

Karta MultiSport – do czego uprawnia?

Uprawnienia wynikające z posiadania karty MultiSport są uzależnione od rodzaju samej karty. MultiSport Kids i MultiSport Kids Aqua to karty stworzone z myślą o dzieciach, które dają im możliwość korzystania z opcji oferowanych przez ośrodki wspinaczkowe, parki linowe oraz baseny i parki wodne. Karty stworzone z myślą o dorosłych pozwalają użytkownikom korzystać z siłowni, basenów, saun czy regularnych zajęć prowadzonych w ośrodkach sportowych i rekreacyjnych. W zależności od rodzaju kart posiadacze mogą korzystać z wszelkich usług bez limitów lub też z limitami ilościowymi lub dotyczącymi godzin korzystania z ośrodków. W związku z tym, że miejsc akceptujących karty MultiSport jest w Polsce coraz więcej, osoby ceniące aktywność fizyczną nie będą się nudziły, a każdy znajdzie w ofercie coś dla siebie.

Karta MultiSport – jak ją zdobyć?

Program MultiSport skierowany jest do firm, dlatego podstawą w tym wypadku jest praca w nowoczesnej firmie, która zapewnia pracownikom benefity właśnie w takiej postaci. Jeśli firma ma podpisaną umowę z dystrybutorem kart, to pracownik może wypełnić stosowny wniosek i w krótkim czasie zacząć cieszyć się ogromem nowych możliwości. Osoby, które nie są objęte programem Benefit, mogą również postarać się o kartę dla osoby towarzyszącej. Wystarczy znaleźć wśród znajomych kogoś, kto korzysta z karty MultiSport dzięki swojej firmie i poprosić tę osobę o kartę dla osoby towarzyszącej. Nadwyżkę wynikającą z dodatkowych usług osoby te mogą regulować między sobą. Przy okazji warto być czujnym podczas czytania w Internecie ogłoszeń dotyczących sprzedaży karty MultiSport. W rzeczywistości ogłoszenia te mogą narazić nas na koszty, z których nie wyniknie żadna możliwość korzystania z karty.

Ile kosztuje karta MultiSport?

Ceny kart MultiSport nie są takie same we wszystkich przypadkach, ponieważ koszty ponoszone przez pracowników są zależne od tego, jaką część ceny pokrywa pracodawca i na jaki pakiet zdecyduje się pracownik. Najdroższą opcją jest MultiSport Plus wraz z osobą towarzyszącą. Dwie katy kosztują w tym wypadku ponad 222 złotych miesięcznie, ale warto jeszcze raz podkreślić, że pracownik nie płaci za całość. Jednym z tańszych wariantów jest MultiSport Light, który kosztuje nieco ponad 89 złotych w skali miesiąca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *