Opel Calibra Lambo Doors 1

Opel Calibra Lambo Doors – PiekarzRTT

Zacznijmy może od tego, kiedy zaczęła się Twoja przygoda z motoryzacją i dlaczego wybór padł właśnie na Opla Calibre?

A więc zaczeło się to około 6 lat temu kiedy na 17-te urodziny dostałem „kaszlaka” od którego właśnie zaczęła sie moja przygoda z motoryzacją. Zacząłem przerabiać w nim co się dało jak najmniejszym kosztem, ale efekt był całkiem fajny. Następnie nadszedł czas na Escorta MK3, aż pewnego dnia zobaczyłem Calibre kolegi, i to była miłość od pierwszego wejrzenia. Powiedziałem sobie ze muszę kiedyś mieć takie auto i tak też się stało, ponieważ trafiła w moje ręce i jest ze mną już 3 lata:)

Tuning Opel Calibra Lambo Doors

Opel Calibra Lambo Doors 2

W samochodzie pojawiło się sporo ciekawych zmian, zacznijmy może od tych, które zaszły pod kątem stylistycznym…

Owszem, autko zostało troszke zmienione. Na pierwszy ogień zostały zainstalowane zawiasy do drzwi typu Lambo doors, następnym krokiem było ospoilerowanie firmy Neodesign. Następnie Calibra została pokryta nowym lakierem (błękitna perła), szyby zostały delikatnie przyciemnione, „maleństwo” dostało też nowe buciki: aluminiowe obręcze firmy WOLFRACE: Matrix Black, oraz nowe oponki o wymiarach 215/35ZR/18. Poza tym zostały wymienione tylne lampy na te typu Lexus super black oraz przednie reflektory również czarne, wydech końcowy przelotowy z carbonu.

Opel Calibra Lambo Doors 3

Jakie zmiany pojawiły się wewnątrz samochodu?

Wnętrze samochodu zmieniło się w sumie nieznacznie ponieważ auto zostało wyposażone w skórzaną tapicerkę w kolorze kremowo -niebieskim, jak również zmieniona została kierownica na mniej standardową i o mniejszych gabarytach oraz obrotomierz z shiftlightem.

Opel Calibra Lambo Doors 4

Czy pod kątem mechanicznym w samochodzie również zaszły dodatkowe modyfikacje?

Samochód został wyposażony w Viper Kita firmy Pipercross (filtr z dolotem zimnego powietrza), jak również nie dodający co prawda żadnych „kucyków”, aczkolwiek cieszący ucho Dump Valve simulator firmy Saber-edv. Zostało także zmienione zawieszenie na gwintowane firmy FK, oraz seryjne tarcze hamulcowe zostały zastąpione przez Brembo-Max dające efekt lepszego hamowania przy wiekszych prędkościach

Opel Calibra Lambo Doors 5

Czy w najbliższej przyszłości Calibre czekają dalsze modyfikacje?

Oczywiscie że tak, lecz nie ze strony stylistycznej ale mechanicznej. Są już skompletowane podzespoły potrzebne do uturbienia jednostki napędowej (c20xe) w firmie Project XS z Krakowa, jak również zostanie zmieniona skrzynia biegów od Calibry Turbo (f28).Przewidywana moc po modyfikacjach silnika szacowana jest na ok. 250 koni.

Opel Calibra Lambo Doors 6

Auto wzbudza zainteresowanie na drogach, komentarze bywają w większości pozytywne, choć zajarzają się też i te negatywne (których jest jednak o wiele mniej). Jak wiemy są gusta i guściki, jednak najważniejsze jest to, że samochód mi się podoba i odzwierciedla on moją osobowość. To dla mnie najważniejsze, bo wkładam w niego dużo serca i pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *